Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
http://www.conny.at


". . ... im U4 geigen wieder die Goldfisch."
(originálne prevzaté z Falcovej piesne "Ganz Wien")

Viedenská kultová diskotéka otvorila po polročnej odmlke svoje brány: kompletne zrenovovaná, vybavená s modernou technikou a novým prevádzkovateľom, ktorý U4 znovu urobí tým čím bývala kedysi: inštitúciou, legendou, kultom.

Legenda

Falco pred U4 Prince, Sade, Grace Jones, Kurt Cobain s Nirvanou, Courtney Love, Johnny Depp, Coolio, Divine, Meredith Brooks, Nina Hagen, Rammstein, Die Ärzte a samozrejme stále znova Falco - toto boli hostia vo viedenskej diskotéke U4 – tu odštartovali svoje svetové kariéry alebo navštívili pivnicu, aj keď boli na vrchole svojich medzinárodných kariér. Móda v U4, ktorú prezentovali Elfriede Jelinek, Fred Adlmüller, Helmut Lang a iný. Katapultovali Viedeň do centra medzinárodnej módnej avantgardy, to "Flamingo" bol prvý "klub" v Rakúsku - s U4 bola Viedeň medzinárodne dôležitá. O U4 bolo spievané v piesňach (Falco spieva v "Ganz Wien" ako v U4 hrá na husle zlatá rybka, STS v piesni "Fürstenfeld"), diskotéka má aj vlastnú knihu (Conny de Beauclair: "20 Jahre U4") a produkovali niekoľko LP a CD. U4 je kult, je legenda.

Koniec legendy

Rok 2005 bol koniec s legendou: vrátnická ikona Conny po rokoch dvere pre verejnosť zatvoril. Čo vlastne znamenalo vákuum na viedenskej scéne, absencia jedného miesta, ktoré bolo otvorené pre všetkých a v tejto tolerancii je jedinečné svojho druhu.

Návrat legendy

9. marca 2006 sa vracia legenda naspäť: avšak kompletne zrenovovaná, a vybavená najmodernejšou technikou: čierna podlaha (grafit) i stropy, vínovo červené steny, zlepšené toalety, nové vetranie a úniková cesta, nové svetlá a zvuková technika preniesli diskotéku do 21. storočia, bez straty legendárnej atmosféry.

Conny de Beauclair

Conny Samozrejme, že je tu tiež Conny. 25 rokov stojí u dverí U4 a bol časťou legendy a legendou je sám. Žiadny iný vrátnik nedosiahol jeho veľkodušnosť, jeho zdvorilosť, prehľad a presnosť. Conny patrí k U4, ako U4 k Viedni. Do tej miery, že jeho výpoveď v roku 2005 bola iba kozmetickým činom. Natoľko je jeho návrat aj návratom U4.Schönbrunner Straße 222, 1120 Wien

Zdroj: www.clubu4.at
Späť na spojené s FalcomMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)