Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version


      Rakúsky spevák, pochádzajúci z Viedne (nar. 1957), vlastním menom Johann Hölzel. Prvý úspech zaznamenal v r. 1980 s piesňou Ganz Wien (so skupinou Drahdiwabert). Ale onedlho už nastúpil sólovú dráhu a ukázalo sa, že sa rozhodol správne.

      Už jeho prví hit "Der Komissar" z neho urobil hviezdu. Potom prišli hity ako "Rock me Amadeus", (3 týždne na 1. mieste americkej hitparáde), "Jeanny" alebo Vienna Calling. Hral aj menšie role v niekoľkých filmoch, napr. GELD ODER LEBER.

      Falcov problém: úspech zničil jeho charakter. S miliónmi na konte bol stále arogantnejší. V deväťdesiatych rokoch sa na neho tak trochu zabudlo prežíval hudobnú a osobnú krízu. Až jeho tragická smrť 6.2.1998 a vydanie nového albumu Out of the Dark mu pomohli ku camebacku, ktorého sa ale už bohužiaľ nedožil. Zomrel pri autonehode v Dominikánskej republike ako jeho idol James Dean.

      Falco je príkladom kontroverzného umelca ktorého jedny zatracujú a druhý bezhranične obdivujú. Jeho hudobná kariéra je veľkolepá, predané platne nemajú v nemecky hovoriacich krajinách obdobu.
Späť na podrobný životopisMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)