Falco Hudba Svet Šport www


Falco


Falco ako človek podľa mňa
- bol v pohode to je základ

Jeho top 5 podľa mňa
- 1. RMA, 2. Der Kommissar, 3. Jeanny, 4. Vienna Calling, 5. Junge Roemer

Jeho albumy
- Cením si ich všetky rovnako. Emotional a Wiener Blut to sú ale moje srdcovečky.

Jeho obľubené klipy
- Junge Roemer, Jeanny 1+2, RMA, Vienna Calling, Wiener Blut, Satellite to Satellite

Falcostiege
- Bol som tam viackrát, je to v centre mesta.

Falcogasse
- Ulica je ďalšia pocta, avšak nastáva niekoľko detailov, ktoré kazia dojem. Hlavne prečo je poloha tak od stredu mesta. Falcostiege aj keď sú malé majú jednoznačne lepšiu polohu tým pádom majú navrch. Treba zabojovať ešte za niečo lebo ulica ma potešila ale nie uspokojila. Každopádne sa teším na exkurziu medzi Viedenské činžiaky.

Finkenstein
- Na tom hrade Falco točil scénu z filmu Geld oder Leber. Hrad nieje vôbec veľký u nás je podobný na Dobrej Vode. Nachádza sa tam aréna pre koncerty, typická rakúska krčma na vrchole hradu. Super nápad robiť tam koncerty boli tam aj fotky spevákov ktorý tam boli. Falco tam fotku nemal škoda. Keď tam pôjdem na budúce asi im tam donesiem jeho obraz. Nech Rakušákom ukážem čo sa patrí.

Centrálny cintorín (Zentralfriedhof)
- ten cintorín je fakt bomba, čistý, veľký, zeleň, drahé hroby. Odporúčam ho navštíviť a potom zájsť na cintorín do Bratislavy (Slávičie údolie) a porovnať. Špina, hroby natrepané na seba, neupravené, hroby známych osobností ktoré som videl v Bratislave no ostuda.

Gars am Kamp 2008
Ja v Garse pred radnicou - Dal som do navigácie mestečko Gars am Kamp kde mal Falco svoje sídlo a išlo sa. Cesta z Trnavy volným tempom cca do dvoch hodín. Gars som si predstavoval že tam budú kopce, lesy, rieka. Tak aj bolo, avšak predstavoval som si to trochu väčšie. Ináč typická rakúska dedina čistá, ticha, super domáci. Dominanty jednoznačne hrad, malé námestie, kúpeľne domy Willi Dungl.

Medzi prvé veci čo som tam spravil bolo že som vyliezol na ten hrad je z neho super výhľad tak som skúsil či je odtiaľ vidieť Falcova vila. Po asi minúte som ju aj zazrel. Nebolo čo riešiť išiel som ju pozrieť. Najprv som ju vyfotil zboku ulice, potom spredu, potom zozadu, potom z boka volného pozemku vedľa vily, potom som objavil dieru v plote tak som to trochu využil a vyfotil som to zvnútra dvora, potom som sa v daždi a v sandáloch vyštveral na jeden kopec za vilou a vyfotil som to odtiaľ. Priznám sa že som sa aj trochu bál, aby som sa tam nezmrzačil a nespadol do rokliny kade ide železnica. Zvládol som to, čiže fotiek som nafotil relatívne dosť, hlavne na tú z kopca som patrične hrdý. Vila je pekná super poloha, zachovala, chcelo by ju trochu ošetriť ale nič dramatické. Keby sa podarilo otvoriť tu múzeum ako sa uvažuje bolo by to super atrakcia v tomto mestečku. Samozrejme že Garsu pre mňa dodávalo čaro to že tam býval Falco pravda. Ale celkovo musím priznať že sa mi tam veľmi páčilo. Zaspávalo sa mi tam ale ťažšie, v hlave som mal myšlienky prečo si Hansi na vrchole slávy vybral túto dedinu a nie trebárs New Yourk, Monaco ale toto. Jeho slová o bielej a červenej v srdci boli pravé. Po tejto skúsenosti som si istý že odchod z Rakúska nebol pre neho ľahký. Nato som došiel práve tam. Tesne pred odchodom našej delegácie som ešte zaklopal starostovi a zisťoval som kedy bude to Falcove múzeum otvorené? Starosta si povzdychol že to nieje v jeho kompetencii pretože Vila nepatrí obci ale povedal že je to aj jeho veľké želanie aby tam v nejakej podobe vzniklo múzeum.

O tom aký skvelý sú tam ľudia svedčí že keď som sa bol pozrieť na futbalovom štadióne akurát na druhom konci kosil správca na kosačke trávnik keď ma zbadal prifrčal na nej ku mne povedal „Grüß Gott“ a odišiel pokračovať v kosení.

Gars určite niekedy nabudúce!29.5. 2009: Od Markusa Spiegela, Oskara Wernera až ku Ganz Wien

Možno ste si všimli môj preklad článku Markus Spiegel interview o Falcovi a následné promo Markusa na Wikipédii. Tento preklad som preložil asi za dva dni a tak ho treba aj brať niektoré veci sa dajú interpretovať rôzne a sám som niektorým Spiegelovým vetám nerozumel ale celkovo si myslím že interview dáva nejaké posolstvá. Mňa z rozhovoru zarazilo porovnanie Falca s Oskarom Wernerom. Kto je to Oskar Werner možno sa pýtate?

Aj ja som sa pýtal kto je ten človek sakra ale asi 10 rokov dozadu keď som ho uvidel v jednej Columbovke. Vtedy som si o ňom zistil všetko možné a prekvapilo ma že je z Viedne. Hneď ma zaujal, ináč jasný rakušák. Následne ako som tento preklad uverejnil išiel som za členom Falcovho viedenského fanklubu a následná diskusia bola úplné super. Musím priznať že sme sa bavili aj o Wernerovi a tak sme sa boli mrknúť aj na jeho rodný dom. Tento kamoš ma následne zoznámil z jedným chlapíkom, ktorý mal množstvo Falco vecí. Pobral som čo sa dalo a hlavne som zohnal asi najcennejšiu vec aká ide vôbec zohnať Falcov prvý singel Ganz Wien v úplne super stave. Ten som mal už vytipovaný už z predchádzajúcej návštevy Viedne. Cena tohto singlu je minimálne od 80EUR horší stav až do 200EUR úplne super stav. Takže som rád že takéto LP je už na Slovensku a tu aj ostane maximálne ho posuniem niekde do ČR. Z ďalších vecí spomeniem aspoň časopis Gold Man s Falcom a Isabellou a predstaviteľkou Jeanny. Jediné čo ma mrzí že som mal u neho doma pripravené DVD z koncertov trebárs Lipsko a iné perličky a proste som to nestíhal pre to ísť k nemu ale nabudúce to bude tak potom dám vedieť.

Čo sa týka ešte trebárs cintorína na Falcovom hrobe pribudla ďalšia lavička čiže sú tam už tri, vyfotil som hrob Helmuta Zilka a na siedmi raz som konečne navštívil Salieriho hrob, ktorý je úplne nenápadný a obchádzaný a dosť od ruky. Ten sa mi veľmi páčil a dvaja Američania s fotoaparátmi sa moc čudovali že čo tam fotím ten hrob tak som im povedal že je to Salieri tak sa čudovali samozrejme ho poznali. Nejaké fotky som dal do Moje fotenie tak sa kuknite ako je to teraz trebárs na hrobe a tak. Všetko dobré želám a ďakujem že mi píšete hlavne na mail.

Pár slov k 9. výročiu nehody
- Dnes (6.2.2007) si pripomíname 9 rokov od Falcovej smrti. Tento rok sa s Falcom spomína skôr nedožitých 50 rokov (19.2.2007). Pri príležitosti 50tky sa spravilo veľa dobrého. Spomeniem vydanie dvoj CD, nové DVD, videoklip k prerábke Männer Des Westens, nový dokument vysielaný na ORF + bonus v dĺžke vyše dvoch hodín, veľká show na Kabel 1 atď. Latka bola daná dostatočne vysoko ale určite sa na budúci rok keď si budeme pripomínať 10te výročie Falcovej tragickej nehody nemusela podliezať. A spomienka aby bola minimálne v podobnom štýle.

Ešte využijem túto možnosť a poďakujem sa fans zo Slovenska a samozrejme Českej republiky za nápady, pomoc a podobne. Thank you very much!!!

Salzburg 2009
- Na inšpekčnej ceste za miestom Falcovho koncertu v Salzburgu som s prekvapením zistil, že koncert sa v podstate vôbec nekonal na Domplatz (ako sa všade uvádza) ale na väčšom vedľajšom námestí Residenzplatz.
Šípka ukazuje na miesto kde stál Falco

Záhada fotky pri vodopáde vyriešená!
- Dlhé roky som dumal, kde sa nachádza miesto kde tak Falco hrdo pózuje pred nejakým zrejme vodopádom. Fotka je taká malá že som si nebol celkom istý či sa vôbec jedná o vodopád. Dnes sa mi konečne podarilo zistiť že ide o fotku pri Gasteiner Wasserfall v mestečku Bad Gastein, dá sa povedať v širšej blízkosti Salzburgu. Tak fanúšikom pribudlo ďalšie zaujímavé miesto okrem „tradičných“ na návštevu podobne ako trebárs zemeguľa vo Viedni na ktorej Falco hrdo ukazuje ako dobil Ameriku.

Hudba

Slovenská aj Česká hudba
- je dosť o ničom, najviac ma pobavilo keď dostal slameného slávika Braňo Mojsej na tej fraške menom Zlatý slávik a diváci a ostatný speváci sa na tom bavili ako keby oni boli nejaké spevácke esa. Tých desať minút čo som to kukal mi stačilo. Úplne ma vie dožrať ako furt volajú jedinú super speváčku u nás Mariku Gombitovú aby tam prišla. A načo? Aby klesla na úroveň Koščovej, Šindlerovej, Bezdedu, atď. Nech len je doma dobre robí...

Naj slovenský interpréti
- Marika Gombitová isto, a zo spevákov žeby Jožo Ráž ???

Naj slovenská pesnička
- Modus - Roberta (spieva to J. Pavlíni)

Naj slovenský album
- Team - Team 1, 2, 3 až 4 - všetky kvalitné albumySvet politika

Bulo roka je
- Kunsthistorik Gabriel Kladek. Tento neznámy človek ma fakt zaujal. Tomu človeku asi iné nebehá po rozume len nadávať na komunistov a ako ho prenasledovali. Super je že chce dať do smetiaka symbolický hrob neznámeho sovietskeho vojaka v Košiciach lebo tam nik nieje pochovaný a že to umelecky nemá hodnotu pritom on sám vyzerá ako keby prišiel zo smetiska. A takého človeka som už dva razy musel počúvať v novinách TV JOJ.

KDH
- Čistá stredoveká strana, tie ksichty čo sú tam sa fakt našli.
Šport

Môj najlepší futbalový zážitok
- Zápas Trnavy so Slovanom rok 1996 na Tehelnom poli asi 28000 divákov z toho 10000 z Trnavy. Slovan vyhral 3:1 za nás dával gól vtedy najväčšia hviezda Šimon z 11ky.

Môj najhorší futbalový zážitok
- Jednoznačne rok 1997 posledné kolo v Rimavskej Sobote keď Trnava prehrala, stratila titul a tešili sa Košice na čele s Alexanderom Rezešom.

Najlepšia futbalová liga
- Seria A

Najoblúbenejšie štadióny
- U nás Trnava, Senec, do Púchova som rád chodil keď bol v lige. V zahraničí sa mi páči San Siro, Communalle v Turíne.

Moja ideálna 11ka
- F. Toldo - G. Bergomi, L. Matthaus, P. Maldini, J. Zanetti - F. Totti, F. Redondo, D. Maradonna (C), G. Hagi - R. Baggio, P. Mijatovič

Naj futbalista Spartaka čo som zažil
- Július Šimon - ten hráč bol blázon hral skvele, Marek Čech je super brankár aj človek

Naj gól čo som videl
- Dal Raúl po akcii Fernanda Redonda proti Manchestru v LM.

Naj športovec SR
- Peter Bondra - skvelý hokejista a super človekWWW (Moja stránka)

Emotional (2002)
- Stránku som začal tvoriť presne 1.1.2002 už bola hotová tak 1.2.2002 ale buchol mi PC a tak som musel začať odznova. Bol som riadne vytočený tak som narýchlo spravil stránku podobne stavanú ako je česká stránka Falcomania. Musím povedať že túto považujem doteraz za výborné dielo. Pamätám si ako keď som ju v roku 2001 objavil na nete bol som rád že Falco má aj stránku v češtine.

Všetko čo tu vidíte som spravil sám bez nejakej pomoci, dlhú dobu ako som začínal som nemal ani Internet, stránku som spravil nato aby niekomu pomohla alebo prípadne potešila. Vďaka tejto stránke som spoznal aj zopár ľudí, ktorých si nesmierne vážim a to je na tom najlepšie.

Do budúcnosti mám aj nejaké plány ako ju stále zlepšovať. Ešte nekončím, keby ste nevideli na stránke nejaký dlhodobejší pohyb tak asi je so mnou zle...