Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch versionFalco 3 (1985)
Producent: Bolland & Bolland
Po komerčne na Falcove pomery málo úspešnom albume "Junge Römer" zmenil Falco producenta. Miesto Roberta Pongera robil na FALCO 3 prvýkrát spoločne s bratmi Bollandovými. Suchopádny zvuk z albumu „Junge Römer“ bol vyriešený s bombastickým rockom bratmi Bollandovými a to sa isto vyplatilo. FALCO 3 bol jeho najúspešnejší album. Album sa držal napriek väčšinou nemeckým textom dlhé týždne v americkej Top 40. Otváracia pieseň "Rock me Amadeus" bola ako je známe hit číslo 1 v USA. Štyri týždne si táto pieseň túto pozíciu držala. Text ukazuje Wolfganga Amadea Mozarta v úplne novom svetle, a bude ako plesajúca popstar v geniálnom videoklipe, dnes je klasikou, najlepšie zobrazený. Pozícia aká sa tiež Falcovi páčila. Refrén z "Rock me Amadeus" je dnes ešte hojne na futbalových štadiónoch (upravený s priliehavými textami) spievaný, alebo v dielach medzinárodných popových hviezd ako Bloodhound Gang alebo Robbie Williams spomenutá.

Po "Rock me Amadeus" nasleduje "America" ľahko od speváka Ambrosa inšpirovaná melódia ktorá textovo s rakúskou tradíciou kalkuluje, že prorok (hudobník) vo vlastnej krajine po dobu života málo uctievaný.(pozrite Falco, Mozart,..) V nasledujúcom songu, "Tango the night vypráva Falco zážitky vyššej smotánky v noci, vari nie tak celkom geniálny song. "Munich Girls" nasledujúci song, má obvyklý chytľavý refrén, text vyznanie lásky Falca na mníchovské dievčatá. Piaty song "Jeanny" je najgeniálnejšia ale tiež najspornejšia pieseň Falca. Pieseň bola na nemecký hovoriacich rádiových kanáloch zakázaná, pretože jej text je vraj velebiaci násilie, čo Falco ostane zamietol. V každom prípade text pojedná o týraní dievčaťa, škandál, ale napriek tomu, alebo práve preto sa stala "Jeanny" jedna z jeho najväčších hitov.

Nasledujúca pieseň "Vienna Calling" sa stala opäť veľkým hitom. Hnací beat a veľkolepý refrén, spoločne s geniálnym textom, dávajú dokonalé vyznanie lásky Falca na jeho milovaný nočný život mesta pre neho tak typického. "Männer des Westens": Tu rapuje Falco o západných idoloch amerického sveta, JFK, Muhamed Ali, atď., Falco at his best. "Nothin` sweeter than Arabia" je nasledujúci song. Textovo a hudobne skôr slabšia pieseň. Avšak Falco napravil túto slabšiu pieseň hneď s geniálnou, nasleduje "Macho Macho". Celkom pôsobivá pieseň s ladiacou melódiou a chytľavým refrénom. Tak ako Falco tu spieva človek myslí že má coolovosť vyárendovanú. Ukončenie albumu "FALCO 3" tvorí "It´s all over now, Baby Blue", Falcová verzia piesne od klasika Boba Dylana. Táto pieseň bola jedna jeho absolútna obľúbenkyňa a bola hraná na jeho pohrebe keď sa rakva do hrobu spúšťala. Tak cool ako Falco tu koniec lásky objasňuje, robí "It`s all over now, Baby Blue" jednu geniálnu hymnu pre všetky skončené vzťahy. Dôstojný záverer jeho najúspešnejšieho albumu.

Zhodnotenie: Tento album ako dva predchádzajúce je pre Komisára absolútna povinnosť rovnako aj pre všetkých Falcových fanúšikov.Moje hodnotenie:


01Rock Me Amadeus
02America
03Tango The Night
04Munich Girls (Lookin' Fot Love)
05Jeanny
06Vienna Calling
07Maenner Des Westens
08Nothin' Sweeter Than Arabia
09Macho Macho
10It's All Over Now, Baby Blue


Kritika Junge Roemer Kritika Emotional

Späť na albumovú diskografiuMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)