Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch versionOut of the Dark (1998)
Producent: Georg Glueck
S novým producentom dosiahol Falco rozštiepený album, ktorý vykazuje vrcholy ale tiež slabšie body, rovnako ako jeho kariéra. "Out of the Dark" bol až po jeho smrti vydaný, Falco chcel tento album ale sám pomenovať "Egoisten". Ale k tomu ako je známe nedošlo.
"No time for Revolution", zahajujúca pieseň albumu sa ukazuje geniálne, nezvyčajne rockový Falco. Začiatok jeho budúceho štýlu? V každom prípade geniálny song. To nasleduje pieseň ktorá zanechá husiu kožu "Out of the Dark", najúspešnejší hit albumu. Temný riadok " Musím zomrieť, aby som žil?", Hansiho predtucha?. "Shake" nasledujúca pieseň je výplň plná elánu. S "Der Kommissar 2000" nadchol Falco na tomto poslednom albume svojej kariéry s podarenou novou interpretáciou svojho hitu z prvého albumu "Einzelhaft". Pieseň "Mutter, der Mann mit dem Koks ist da", v techno trende prispôsobene inšpirovaná starou berlínskou klasikou, často hraná na VIVA a MTV. "Hit me" nasleduje potom, výborná, s tvrdým beatom podložená pieseň. Nasledujúca pieseň "Cyberlove" zakryjem radšej galantným mlčaním. "Egoist", druhý veľký hit albumu je hudobne podarený a textovo geniálny. Falco tu popisuje svoju lásku k seba samému. Predsa s uštipačnou samo iróniou. "Naked", opäť technosong, radikálnejší ako "Mutter, der...", je slušný pokus Falca nadchnúť mladých pre seba. Tajomná pieseň "Geld" pripomína skupinu FantaVier a je, poviem to opatrne, veľmi neobvyklá na Falca.

Zhodnotenie: "Out of the Dark" je dobrý záverečný bod jeho kariéry, pretože on má tiež vrcholy a aj pády. Povinne iba pre pieseň "Out of the Dark" nesmie chýbať v zbierke Falcovho fanúšika.Moje hodnotenie:


01No Time For Revolution
02Out Of The Dark
03Shake
04Der Kommissar 2000
05Mutter, der Mann mit dem Koks...
06Hit me
07Cyberlove
08Egoist
09Naked
10Geld (Bonus Track)


Kritika Nachtflug Kritika Verdammt Wir Leben Noch

Späť na albumovú diskografiuMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)