Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
BRAVO: 02.08.1986

Anketa: Rozhneval Falco svojich fanúšikov!??


Falco - alias Hansi Hölzel z Viedne to dokázal: nevídaný comeback sa podaril Falcovi po neúspechu s *Junge Römer* veľkolepým zvukom s *Amadeus*. S *Jeanny* nasledoval najspornejší hit roku. A od tej doby je chytrý Rakúšan stále v rečiach. Žiaľ nie vždy v pozitívnom zmysle.
Uberá sa Falco teraz ako Nena pred dvoma rokmi? Stúpol mu úspech tak do hlavy, že sa on k fanúšikom s aroganciou chová?
Jeho priateľka Isabella Vitkovic, ktorú koncom júna 1985 na festivale v Grazi spoznal dňa 13. marca 1986 priviedla na svet spoločnú dcéru Katharinu Biancu, Falca začiatkom septembra opustila a je so svojou dcérkou zas naspäť u jej rodičov v Grazi. Falco mal seba – tak tvrdí ona – príliš málo sa staral o ženu a dcéru. Falco sám vysvetlil, Isabella mu už viackrát hrozila opusteným, ale koniec koncov nemohol sa teraz na vrchole svojej kariéry denne o ženu a dieťa starať; turné muselo byť pripravené, nové LP Falca *Emotional* bolo zahájené a pre nakrúcanie filmu *Geld oder Leber* musel tiež na pódium. V Bolzáne, kde sa v auguste konal prvý Falcov taliansky koncert, mali byť viedenský novinári a fanúšikovia oklamaný tým že odmietol rozhovor a autogramy. S odôvodnením, že musí po show v hotely pracovať na novej piesni. Jeho smola: po show bol on v jednej bolzanskej diskotéke videný. Trápnosť naviac: pred očami množstva hostí sa prekotil v pokročilej nočnej hodine...
Nešťastie, v tlači sa objavilo vraj spevák tiež pri filmovej premiére *Geld oder Leber* po nadmernom požití alkoholu bol naspäť odvezený.
Faktom zostáva, že Falco tvrdo na LP a show pracoval, seba pri tom možno že prepracoval a preto svoje kontakty k médiám a fanúšikmi musel obmedziť. Je treba tiež chápať, že sa on pri všetkých stresov niekedy napne a musí vypojiť.

Píšte nám k téme Falco, čo Vám leží na srdci. Je *Viedenský spevácky chlapec* sympatický alebo znervózňujúci? Smie on kľudne spraviť niekoľko prehreškov, ak dodá super piesne?


Späť na Média a tlačMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)