Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
Plus JEDEN DEŇ

z 08.06.2009Falco dostal ulicu


Foto: MICHAL SMRČOK Viedenská štvrť Donaustadt sa možno stane novým pútnickým miestom pre oddaných fanúšikov prvého bieleho rapera Falca († 40). (NA FOTOGRAFII - ODHALILI ULICU: Falcova mama Maria Hölzel a jeho imitátor Patrick Simoner.)Pomenovali tam po ňom 250 metrov dlhú uličku. Slávnostne ju v piatok odhalila Falcova matka Maria Hölzel spolu s populárnym imitátorom Falca Patrickom Simonerom. „Som pyšná, že na môjho syna nezabudli,“ povedala Hölzelová.

Ulicu Falcogasse viedenský kultúrny atašé so starostom Donaustadtu nevybrali náhodou. Neďaleko od nej spevákova matka žila a viac než dvadsať rokov tam mal trvalý pobyt prihlásený aj Falco, no v skutočnosti tam býval len chvíľu. Často však svoju matku navštevoval. S novou ulicou neboli spokojní všetci. Simoner vyhlásil, že to je len polovičná pocta. „Je po ňom pomenované schodisko v štvrti Margareten, kde sa zdržiava veľa narkomanov a dílerov. Dnes dostal ulicu medzi panelákmi. Mali by po ňom pomenovať napríklad Radničné námestie,“ vyhlásil imitátor.

Foto: MICHAL SMRČOK
TABUĽKA: Namontovali ju v piatok večer.


Stovky fanúšikov však boli vďačné aj za malú uličku. V živom vysielaní rádia sa predbiehali v karaoke Falcových hitov. Traja najlepší dostali nákupné poukážky v hodnote 150 eur. Nasledovalo vystúpenie samotného Simonera, videoprojekcia Falcových najväčšich hitov a jeho legendárneho Koncertu sokola, s ktorým spevák zožal obrovský úspech na donauinselskom festivale v roku 1993.
Falco zomrel vo februári 1998 v Dominikánskej republike. Svojím džípom sa tam zrazil s autobusom. V krvi mal údajne vysokú hladinu alkoholu a kokaínu.Späť na Média a tlačMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)