Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
České noviny: 06.04.2007

Podľa Viedenčanov je najvýznamnejším občanom mesta spevák Falco

Viedeň - Najvýznamnejším Viedenčanom je hudobná legenda nedávnej doby Falco. Takým výsledkom skončilo rozsiahle hlasovanie obyvateľov rakúskeho hlavného mesta na internetovom portály Sozioland.

Prieskum, v ktorom môže každý účastník odovzdať až tri hlasy, stále prebieha a výsledky sa teda mierne menia. Falcova pozícia však zjavne zostane neohrožená. Obyvatelia Viedne vyberajú medzi známymi občanmi rakúskej metropoly bez ohľadu na to, či sa tie osobnosti v meste narodili, alebo nie.

Tragicky zosnulý Falco, ktorý sa v roku 1985 ako prvý nemecký spievajúci umelec presadil do čela amerických hitparád, zatiaľ dostal 48 percent hlasov. Až za ním sa umiestnili osobnosti zo vzdialenejšej minulosti - psychoanalytik Sigmund Freud (28 percent) a hudobný skladateľ Johann Strauss (19 percent). Do popredia sa dostal i bývalý kancelár Bruno Kreisky so 17 percentami. Spevák Peter Alexander dostal zatiaľ 13 percent, herečka Romy Schneiderová desa%t a maliar a architekt Frie/densreich Hundertwasser deväť percent.

V "súboji" bývalých slávnych futbalistov sa postupne dostal Hans Krankl pred Toniho Polstera, populárna moderátorka Arabella Kiesbauerová je až za politikmi Helmutem Zilkem alebo Wolfgangom Schüsselom.Späť na Média a tlačMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)