Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
    


Falco & Isabella Vitkovic

Rebelantská nemiestna popová hviezda a dcéra z dobrého domu - ako Falco svoju budúcu ženu v lete 1985 v Grázi spoznáva, zamiluje sa on bláznivo do nej. Isabella Vitkovic je síce ešte vydatá s o 19 rokov starším mužom, jej cieľ sa zdá avšak jednoznačný. "Bývalá 'pani Styria' bola do Falca už cez obrazovku tak zbláznená, že ho chcela bezpodmienečne spoznať", píše časopis "Für Sie" v novembri 1985, "šanca sa ponúkla, keď on bol júli v Grázi v Schloßberghotel ubytovaný: S trikom bystro Isabella oklamala recepčného získala Hansiho kľúče od izby a počkala ho v jeho apartmáne. ... Teraz bude otec."

  zdroj obrázku: apa/dpa/Stock/HPK
Dieťa ako kotva
Isabella sa vypraví k Hansimu Hölzelovi do Viedne a tvrdí, že v prvú noc s Hansim otehotnela v Grázi - bod obratu pre Falca, dúfa že to dieťa bude kotva v jeho divokom živote. 13. marca 1986 príde Katharina Bianca na svet, v rovnakom roku graduje vrchol jeho kariéry - číslo 1 v USA s "Rock Me Amadeus". Falco sa vyrovnáva opäť s úspechom i bohatstvom. On má aféry, napr. s bývalou manželkou Sylvestera Stallona Brigitte Nielsen, on pije, on je depresívny. Isabella balí zas a zas svoje kufre a opúšťa s Katharina Bianca viedenský byt. Falco ju opäť zas presvedčí k návratu.
 
 
  "Peniaze alebo manželstvo?"
Aby útočisko pre svoju rodina vytvoril, kupuje on secesnú vilu s asi 4.000 m2 záhradami v Gars am Kamp. 17. júna 1988 si vzal Hans Hölzel Isabellu Vitkovic tajne v Las Vegas. Nie raz hlavná žena v jeho živote jeho matka vedela čo je zatým. "Ja som si ju vzal len pre dieťa", povedal Falco. Jeho album "Wiener Blut" vychádza v neskoršom lete 88 a zostáva jasne za očakávaním, Európske turné musí byť zrušené z nedostatočného záujmu publika. V novembri je u najnižšieho bodu - a prchol. Štyri a pol mesiaca nikto nevie kde on je. On chce svoj život nanovo usporiadať. Pri svojom návrate vsádza Hans Hölzel všetko na jednu kartu: S kufrom plný s 3,8 miliónmi šilingov ide on do Grázu a dáva jeho žene Isabelle jedinú otázku: "Peniaze alebo manželstvo?" " odpoveď je jednoznačná, iba po 309 dňoch manželstva nasleduje zhoda k rozvodu.
 

Test na určenie otcovstva
Jeden z najťažších úderov svojho života musí Falco na jaseň 1993 prehltnúť. On pestoval už dlhšie pochybnosť nad otcovstvom Katharina Bianca, skúška otcovstva má priniesť jasnosť. Z výsledku sa Falco nikdy nezotavil až do jeho tragickej smrti 1998: On nieje Katarínin otec. "To bolo najhoršie čo sa mu v jeho celom živote stalo. S tým sa nevyrovnal do svojej poslednej hodiny", vraví jeho priateľ Billy Filanowski.


Späť na spojené s FalcomMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)