Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
Falco – Dva týždne pred smrťou ho opustila priateľka
Falco a ženy
Falco a ženy. Rád hral cool chlapa - a hľadal celý svoj život veľkú lásku. S Isabellou (36) bol necelý rok ženatý (rozchod 1989). Sedem rokov si myslel, jej dcéra Katharina (11) je jeho dieťa. Krvný test ukázal opak.

Foto: PANDIS

Trosky
Po zrážke s autobusom zostala z jeppu Mitsubishi len hromada trosiek. Očitý svedok: "Falcova horná časť tela bola zovretá a celkom skrútená."

Poškodený autobuss
Poškodený autobus

od ALEXANDRY O'MULLAN

On bol superhviezda,
bol populárny,
bol tak oslavovaný,
pretože mal talent.

"Rock Me Amadeus", 1985.

Smrť Falca v Dominikánskej republike (40, "Der Kommissar") – aké strašné udalosti sú skryté zatým?

Nehoda. Očitý svedok Martin A. (30) pre BILD: "Falco valil v piatok okolo 18 hodín so svojim jeepom celkom pomaly na výjazd jedného odpočívadla. Na hlavnej ceste išiel autobus asi 100 km/h, vodič nemal žiadnu šancu zabrzdiť. Bol silný tresk. Bežal som tam, to bol Falco už mŕtvy."

Ale prečo valil Falcov Jeep na križovatku?Martin A.: "Tunajší hovorili, boli na odpočívadle ,Loco Gringo', s bláznivým cudzincom, hodne opitým. Potom si vyzliekol svoje tričko a zaspal na volante."

Mal Falco z nešťastnej lásky vypité?

Jeho posledná priateľka: Andrea B., politická vedkyňa. Ho opustila pred dvoma týždňami, utiekla urýchlene z karibského ostrova. Pretože Falco mal veľa tvári. Jedna z nich bola úzkostlivá, nevypočítateľný cholerik. "Nebol občas už pánom svojho rozumu", povedala iná z jeho množstva priateliek, ktorá jeho 250 m2 vilu s ním zdieľala (3000 mariek nájom).

„Viem, že žena, ktorá ma znesie, sa ešte nenarodila"("Emotional", '86)

Ako platňový milionár viedol Falco (občiansky Johann Hölzl) život na jazdnom pruhu na predbiehanie. Raz celkom euforický, raz totálne depresívny.

Teraz chcel naspäť do Viedne, produkovať videá. Ale zo všetkého: si s Andreou prehovoriť.

Falco & ženy. Jedno, čo viedlo k nehode – nakoniec bol on veľkým porazeným.
Späť na Média a tlačMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)