Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
Nový čas

z 06.02.2008Falco: Tušil svoju smrť?


VIEDEŇ - Pred 10 rokmi zahynul pri tragickej nehode v Dominikánskej republike najznámejší rakúsky spevák Falco (vlastným menom Johann Holzel). Okolnosti jeho smrti však dodnes zostávajú zahalené tajomstvom.

Falcov džíp Mitsubishi Pajero sa 6. februára 1998 zrazil s autobusom neďaleko dominikánskeho mesta Puerto Plata. Spevák 13 dní pred svojimi 41. narodeninami podľahol v nemocnici ťažkým zraneniam hlavy. Polícia najprv oznámila, že pitva odhalila vo Falcovom tele vysokú koncentráciu alkoholu a drog. Neskôr ale tí istí policajti tieto informácie popreli. Objavili sa dohady, že falošnou správou chceli chrániť vodiča autobusu, ktorý by inak mohol byť z nehody obvinený.

Falcov osud bol od začiatku výnimočný. Narodil sa ako jedno z trojčiat, ale ako jediný z detí prežil. Hudobným svetom sa najprv pretĺkal, ako sa dalo. S prvým veľkým hitom Der Kommissar slávil v roku 1982 raketový vzostup – predalo sa ho až sedem miliónov kusov. Nasledovalo dobytie hitparád, vrátane tej americkej. Piesne ako Rock me Amadeus alebo Jeanny mu získali neuveriteľnú popularitu.

To všetko bolo v roku 1998 minulosťou. Muž, ktorý predal vyše 60 miliónov albumov, v tej dobe už len spomínal na časy najväčšej slávy. Ani v osobnom živote sa mu nedarilo. Manželstvo s Isabellou Vitkovic, s ktorou mal dcéru Katharinu Biancu (dnes má 21 rokov), stroskotalo po 10 mesiacoch. V roku 1996 sa odsťahoval do Dominikánskej republiky, kde chystal svoj hudobný návrat. V jednej z posmrtne vydaných piesní sa objavila zlovestná otázka: „Musím zomrieť, aby som žil?“


Späť na Média a tlačMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)