Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
BRAVO

z 28.04.1983Falco dobýja Ameriku


Už mesiace je "Kommissar" stratený. BRAVO je na jeho stope.

V Hollywoode, kde sprístupnil tajnú misiu.


Falco dobýja Ameriku Nemecky spievaná pieseň v americkej hitparáde – to príde len v každom jubilejnom roku. Teraz to opäť dokázal: "Der Kommissar" Rakúšan Falco je na 13. mieste (a ešte stúpa) v Disco-Charts. BRAVO hovorilo s Falcom pri jeho návšteve v Los Angeles...


Bravo: Očakával si tento úspech?
Falco: To je šialenstvo! Ja to nemôžem ešte celkom správne pochopiť. To je práve to, čo chcel nemecky hovoriaci umelec sto rokov.

Bravo: Pred piatimi rokmi si už raz bol ako turista v Amerike. To bolo zaiste iné?
Falco: Úplne. Vtedy som bol ako študent s vlakom a autobusom (Greyhound) na cestách, teraz s lietadlom a veľkými limuzínami a inými cestovkami.

Bravo: Ako si vysvetľuješ úspech "Kommissara" v Amerike?
Falco: Ja som veľmi ovplyvnený americkou hudbou, pretože už 20 rokov nič iné nepočúvame ako anglickú a americkú hudbu. Mimo to sa zdá rockový a popový obchod tu v USA trochu stagnuje. Deti chcú často krát niečo iné.

Falco dobýja Ameriku Bravo: Čo hovoríš všetkým ďalším verziám piesne?
Falco: Všetci mi môžu lízať zadok. Ale oni ma vôbec nevyrušujú.

Bravo: Myslíš nato, uviesť tu platňu?
Falco: Možno, dve piesne, ale nie celý album, ten by dali potom po americky na kŕmenie prasiat.

Bravo: Ako stojíš s koncertmi?
Falco: Raz uvidíme. Oni chceli robiť na halb-playback, ale to som odmietol. Keď tak len naživo. V tomto momente som tu iba pre propagáciu. V tom som zatiaľ profík. Teraz som už 16 týždňov s touto piesňou na cestách: Anglicko, Kanada, USA. V Máji pôjdem do Japonska, potom Austrália.

Bravo: Zostáva vlastne čas pre nové piesne?
Falco: To je veľký problém. Všetci ľudia myslia, že som lenivý a sedím teraz na zadku. Ja viem, že v momente ako niesom prezentovaný v Nemecku, ale nemôžem sa rozdeliť. V máji bude avšak singel a v septembri nové LP.

Falco dobýja Ameriku Bravo: Máš vôbec ešte čas pre súkromný život?
Falco: Pre lásku je vždy čas. Keď sa pozerám na kalifornské dievčatá myslím, že tu majú celkom nejaký trh. Ja myslím, Nemčina s mojim akcentom tu príde strašne dobre.

Bravo: Chceš sa usadiť tu v Los Angeles?
Falco: Nie. Ja som si teraz vo Viedni kúpil veľký byt, a neuvažujem opustiť krajinu. Tam sú moje korene. Keď je človek mladý, tiahne ho stále vzdialenosť, ale keď potom veľa precestoval, predsa spozoruje, že najkrajšie je doma...Späť na Média a tlačMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)