Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
Profit

z 28.08.2006 Rubrika: ProminentiPísali sme pred 15. rokmi


Stále ešte populárny rakúsky spevák Falco v cykle Pozdrav z Vídně Praze svojim vystúpením nedávno obohatil Všeobecnou československou výstavu. Ľudovo povedané: Mal pomerne natrieskané. Dôvodov k tomu bolo niekoľko: Falcova show sa uskutočnila v prostredí Krížikovej fontány, spevák sám priťahuje tých, ktorí ho majú v obľube a poznajú ho iba z nahrávok, tretím dôvodom sa stalo nízke vstupné - iba dvadsať korún.

Za takú cenu si nemôže dovoliť vystúpiť na pódium československá hudobná skupina, keď s ňou nechce poriadateľ prísť o nohavice. Všeobecná československá výstava však zrejme unesie hocičo. Vysokú návštevu koncertu Falca však určite spôsobila tiež účinná intenzívna reklama nezávislej rozhlasovej stanice Rádio 1, ktorá vystúpenie rakúskej hviezdy avizovala celý týždeň popredu.

Súkromná rozhlasová stanica za to požadovala umiestnenie svojej reklamy v priebehu Falcovho koncertu. Reklama za reklamu. I takéto pravidlá podnikania rešpektuje. Nie však komisár výstavy Radim Menšík. Pred koncertom nariadil odstavenie reklamy Radia 1 pod hrozbou poplatku za propagáciu 150 tisíc korún. Každý si holt predstavuje podnikanie ináč. Vedel vôbec Falco, čo sa robí za jeho chrbtom?Profit č. 35/1991


Späť na Média a tlačMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)