Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
BRAVO

z 13.02.1986Ja som Jeanny z Falcovho videa"Ja skutočne nerozumiem celému tomu rozčúleniu okolo videoklipu Jeanny. Zo záveru ide celkom jasne najavo, že scény sa odohrávajú len vo fantázii muža, ktorý sedí v kazajke v blázinci. Zo žiadnej scény nieje zjavné, že to dievča bolo zabité alebo znásilnené - to bitie je veď zreteľné na očiach." Jasné stanovisko k spornému Falcovmu videoklipu *Jeanny*, spolu s hitovým singlom pre obrovské vzrušenie v nemeckých médiách znepokojilo (rôzne stanice dali pesničku už na index a *Formel Eins* (nemecká hudobná show) ju ignoruje nehľadiac na 1. pozíciu), pochádza od dievčaťa, ktoré to musí vedieť:

Theresa Guggenberger, 15 rokov, predstaviteľka Jeanny v rafinovane spravenom videoklipe. Theresa prišla zo Salzburgu a pôsobí od septembra 1985 na slávnej tanečnej a hudobnej škole divadla vo Viedni, v hlavnom meste Rakúska. Ctižiadostivé dievča s blond, dlhými vlasmi sa chce stať bezpodmienečne hudobnou hviezdou a drie spolu s 30. triednymi kamarátmi v predmetoch: klasický balet, jazzový tanec, stepovanie a spev.

Theresa Guggenberger má videoklip u seba doma na kazete a nenašla nič urážlivé alebo nechutné v mini filme, ku ktorému aj ona prispela. Cez modelingovú agentúru, tá sprostredkovala manekýnky k fotografom a filmovej spoločnosti, ona prišla na casting videa a bola od režiséra Hannesa Rossachera zo štyridsiatych uchádzačiek vybraná ako ideálna Jeanny. Najťažšia scéna v trojdennom točení, pre Theresu dostala gážu cca. 2000 mariek, bolo dlho ticho ležať so zatvorenými očami, ako Jeanny v bielych šatách. Inak filmári, vytvárali pre Theresu, ktorá mala výnimočne voľno v škole, šialenú srandu.

Jediná trpká kvapka: prísne školské vedenie objasnilo, že sa jedná o jedinú výnimku. Pre *Jeanny #II* nesmie Theresa znovu pred kameru! To asi nastane hľadanie novej predstaviteľky! To obrázkovo pekné dievča, ktorej priateľ rovnako pochádza zo Salzburgu a vo Viedni študuje umenie, býva u priateľov jej matky, operného speváka a jeho ženy v podnájme. Pretože Theresin otec v predošlom roku zomrel, matka teraz vedie s Theresinou 24 ročnou sestrou obchod (antikvariát) v Salzburgu. Celá rodina je prirodzene veľmi pyšná na domáceho maznáčika ktorý sa chce stať najneskoršie za dva roky na javisku slávnou hudobnou hviezdou v *Cats*.

Zúrivé protestné listy proti zákazu vysielania *Jeanny*!!

Zriedkavo majú možnosť čitatelia BRAVA v rubrike Palma sa stretnúť s niečím takým ako zakázanie hitu *Jeanny* a videa vo vysielaní médií! 99% stanovísk bolo pozitívnych pre Falca.Späť na Média a tlačMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)