Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch version
BRAVO

z 25.08.1988Krvavý kúpeľ u FalcaStrašidelný dážď!! Krv strieka hektolitrovým spôsobom z neba vo Falcovom videoklipe k novému singlu *Wiener Blut - Die Medizin*. 800 litrov to bolo presne, zmiešaná z nízkotučného mlieka a potravinárskeho farbiva, ktoré pri natáčaní 6. augusta v jednej viedenskej továrenskej ruine prší z dvoj metrovej výšky na komparz prezlečených za anjelov. S videom, ktoré malo 14. augusta v rakúskej programe "X-Large" televíznu premiéru, nieje iba nasledujúci štartujúcim hitom Viedenčana, ale zrejme tiež nasledujúci škandál. Falco hrá tentoraz úplatného obchodného zloducha, ktorý vo veľkom čuchá po predstaviteľoch vysokej politiky.

Optické prostriedky, ktoré používa, sú akokoľvek drastické – v base účinkujú podozrivé postavy, medzi nimi tiež bývalá Miss Rakúsko Evelyn Rille nahodená ako prostituka, ruleta, mŕtvola zostáva na stole, hrá ju Falcov priateľ a *osobný referent* Billy. Falco, v štýle ako zmes z politika a mafióza, prská na rečnícky pult veľké tóny a príma vyznamenanie. V nasledujúcej scéne sa úplatky prekladajú v debnách z limuzíny Chevrolet do bieleho Rolls Royce.

Natáčanie pre trojminutový pás trvalo 21 hodín od 11.30 ráno do 8.30 na nasledujúce ráno. O 20. hodine poslal Falco svoju ženu Isabellu s dcérou Katharinou domov. Posilnený 20 minútovým odpočinkom v obytnom automobile, s dvomi litrami vína Lambrusco a jedným šampanským Magnumpulle vytrval až do konca. Avšak pre natáčanie nebol spevák od štvrtej ráno pripravený.

Od 29. augusta je nový Falco album *Wiener Blut* v predaji. Turné štartuje 24. septembra v Klagenfurte/Rakúsko.Späť na Média a tlačMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)