Menu Menu
Slovenská verzia Deutsch versionJunge Roemer (1984)
Producent: Robert Ponger
Druhý album "Jamesa Deana z Viedne" ukazuje najlepšie vyzerajúceho Falca aký kedy zdobil jeho obal. A k tomu pasuje tiež hudba tohoto albumu, že k absolútne najlepšej Falcovej patrí. Falco prezentuje seba tu tak cool ako veľkomestský žralok že je pri počutí tejto majstrovskej práce potrebné mať vlastne slnečné okuliare. Otváracia pieseň "Junge Roemer", od jeho veľkého idolu Davida Bowieho ovplyvnená pieseň (porovnávaná s Bowieho "Let`s dance") je Falcova klasika, atmosféra južného nočného života, aj práve preto je geniálna. Nasleduje "Tut-ench-hamon (Tutankhamen)", nedbalo naspievaná pieseň o egyptskom faraónovi. "Brillantin Brutal" ide potom, pieseň s chytľavým refrénom, v najlepšom Falcovom štýle naspievaný song. "Ihre Tochter", nasledujúca pieseň, opisuje cestu jednej dcéry z rodného domu "kde všetkého mala dosť" a iba "jediné chce, ona chce na titulnú stranu". Jednoducho geniálna, aj hnacím beatom piesne. "No answer (Hallo Deutschland)", je pieseň na ktorú keď sa zvykne je veľmi dobrá. To nasleduje "Nur mit Dir", pieseň plná elánu, v ktorej Hansi spieva o láske, s veľkou nádejou, geniálny je tu refrén. Potom nasleduje "Hoch wie nie", jedna z najlepších Falcových piesní vôbec. Hnací basbeat, často už napodobňovaný, je s výborným rapovým spevom umocnený a textovo geniálnym refrénom. "Steuermann", nasledujúca pieseň, je opäť perfektne podarená. Pieseň "Kann es Liebe sein" uzatvára album, s geniálnym gitarovým podkladom v ktorom Hansi hľadá skutočnú lásku. Dôstojné ukončenie pre toto majstrovské dielo.

Komentár: Že tento album, je prirodzene porovnávaný na úspešného predchodcu EINZELHAFT, bol "sklamaním", neležalo bezpečne na kvalite albumu, ale na tom, že sa to príliš veľa odlišovalo od hlavného prúdu rakúskych pop spevákov a NDW (O-Ton Reinhard Fendrich: "album ako "Junge Römer" by som ja nikdy nerobil"), to znamená, že Rakúšania a Nemci možno neboli preto ešte zrelý. Veľa rakúskych pop spevákov, ktorý dnes iba cez vystúpenia v Musikantenstadl, Schlagerkarusell alebo podobných blbostiach ich smutné CD vedia predávať, sa verejne tešia nad tým.

Zhodnotenie: Tento album patrí isto k najlepším produkovaným albumom, ktoré kedy boli v Rakúsku, jasná povinnosť pre všetkých Falcovych fanúšikov.Moje hodnotenie:


01Junge Roemer
02Tut-Ench-Amon
03Brillantin' Brutal'
04Ihre Tochter
05No Answer (Hallo Deutschland)
06Nur mit Dir
07Hoch wie nie
08Steuermann
09Kann es liebe sein


Kritika Einzelhaft Kritika Falco 3

Späť na albumovú diskografiuMoja zbierka Návštevná kniha Emotional (2002)